menu
Kalendář akcí
20 září
2017

Autorské čtení z knihy Staré Plzeňské hostince k výstavě Plzeňské hospody

Pivovarské muzeum v Plzni 16:30 - 18:00

Nenechte si ujít čtenářské odpoledne v Pivovarském muzeu v Plzni, kde proběhne již druhé autorské čtení z knihy Staré Plzeňské hostince aneb Kde se v Plzni jedlo, pilo a veskrze dobře žilo ve spolupráci s Knihovnou města Plzně. Knihu napsala Markéta Maškovská, autorka výstavy Plzeňské hospody aneb Z pivovaru za štamgasty.

Přijďte si poslechnout na valečku povídky a vyprávění o starých plzeňských hospodách, setkejte se s pamětníky a objevte kouzlo plzeňského pohostinství. Taktéž se můžete těšit na představení zajímavé regionální literatury od Knihovny města Plzně k pivovarskému a hospodskému tématu. A nebude chybět ani výborně ošetřené pivo Pilsner Urquell.

Výstava Plzeňské hospody aneb Z pivovaru za štamgasty prezentuje všechny oblasti týkající se pohostinství v Plzni z konce 19. a počátku 20. století. Mezi tématy jsou zahrnuty i společenský a spolkový život v Plzni, výletní hostince, vinárny, kavárny, hotely a v neposlední řadě dvě velké a spolu související skupiny hostinští – štamgasti a stolní společnosti. Více informací o výstavě najdete ZDE