Trasa prohlídky Pilsner Urquell

Návštěvnické centrum

Návštěvnické centrum 
 1

Nově zrekonstruovaná historická budova bývalých chladících "stoků" z roku 1868 je počátečním bodem prohlídky. Dominantou haly je model pivovaru z přelomu 19. a 20. století. Seznámíte se zde také s historií společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s. a s její mateřskou společností SAB Miller.

Stáčírna

PU-Stáčecí linka 2

Z nádvoří pivovaru vás odvezeme pivovraským autobusem na prohlídku nové stáčírny, která patří mezi nejmodernější v Evropě a její kapacita je úctyhodných 120 000 lahví za hodinu.

Bohužel z provozních důvodů není možné ovlivnit chod stáčecích linek a nemůžeme proto garantovat, že v době prohlídek budou stáčecí linky plně v provozu.

Nová expozice Pilsner Urquell

Smyslová expozice-slad3

Do nové expozice Vás vyveze největší osobní výtah v České republice. Po shlédnutí filmu o tajemství výroby piva Pislner Urquell v otočném panoramatickém kině budete mít možnost seznámit se s jedinečnými surovinami prostřednictvím smyslové expozice.

Varny

PU-Nová varna 4

Během prohlídky Vám budou představeny varny napříč třemi stoletími. Projdete si historickou varnu z počátku 20. století, poté nahlédnete do „svatyně piva Pilsner Urquell“ – moderní varny z roku 2004. Postup vaření pravého plzeňského piva se nepoužívá v žádném jiném velkém pivovaru v Evropě.

Hala slávy

Měšťanský pivovar5

Expozice umístěná ve varně z 19. století je věnována historii pivovaru a památným milníkům z období jeho vzniku i expanze.

Sklepy

Ležácké sklepy 6

V pivovarských sklepích se dodnes vyrábí pivo Pilsner Urquell tradiční metodou - kvašením v dřevěných otevřených kádích a zráním v dubových ležáckých sudech. Na závěr prohlídky máte možnost toto nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell ochutnat (V souladu se zákonem o ochraně před alkoholismem a jinými toxikomaniemi č. 37/1989 Sb. mladistvým do 18 let alkohol nepodáváme.)

Virtuální prohlídka

Otevřít v novém okně

Fotografie

| |

Nenechte si ujít ...

28.11.2014 - 19.12.2014

Vánoční výzva bednářů Plzeňského Prazdroje

Přispějte k výzdobě vánočního stromu v pivovaru vlastnoručně vyrobenou dřevěnou ozdobou a získejte pivní dárek! 

více »

Chystané akce

2.10.2014 - 11.1.2015

Výstava: TEODOR BUZU v Pivovarském muzeu

Výstava na téma NĚCO NAVÍC představuje tvorbu moldavského výtvarníka Teodora Buzu.

více »

13.1.2015

Novoroční koncert Lubomíra Brabce

Novoroční serenáda pro violoncello a kytaru v pivovaru.

více »

21.4.2015

Jarní koncert Lubomíra Brabce

Jarní nádech v podání Lubomíra Brabce a Ivana Vokáče.

více »

Užitečné odkazy

16.8.2011

Město Plzeň

logo města Plzně 

8.3.2012

Česká hostelová asociace

logo cz

28.7.2014

Cyklisté vítáni

Plzeňský Prazdroj obhájil certifikaci

CV_2008