Aktuální koncert:
24. dubna 2012
Sukův komorní orchestr
Sólisté: Martin Kos, Jakub Janský – housle, Karel Untermüller – viola,
David Havelík – violoncello, Tomáš Vybíral – kontrabas
Lubomír Brabec – kytara
Walter Hofbauer – trubka
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17.ledna
Novoroční koncert
Jitka Hosprová – viola
Lubomír Brabec – kytara
Jan Mráček, laureát Pražského jara – housle
Novoroční koncert v Návštěvnickém centru pivovaru tentokrát doprovodí vernisáž výstavy s názvem Minuta z přírody. Výstava představí skicy a studieVáclava Chaloupka, proslulého milovníka přírody, který poprvé v Plzni odhalí svoji zatím ne příliš známou tvář: tvář výtvarníka. Představí totiž výtvarná díla zobrazující zvířata, která sám choval a která znají televizní diváci z večerníčkových seriálů.
Výstavu doplní fotografie Václava Samka, odborníka na české orchideje, hořce a hořečky, který svým fotoaparátem zachytil již téměř všechny z 65 druhů u nás se vyskytujících vstavačovitých rostlin, včetně vzácných endemitů zastoupených jen několika jedinci. Václav Samek spolupracoval s Václavem Chaloupkem na natáčení televizního pořadu Minuta z přírody, zejména na dílech, které se věnovaly chráněným územím ČR a ohroženým živočichům a rostlinám (2008-2011).
Součástí koncertu bude promítání „filmu o filmu“, které odhalí zákulisí Chaloupkovy televizní tvorby.
Václav Chaloupek
Václav Chaloupek absolvoval Pedagogickou fakultu v Plzni a studia dokončil v roce 1974 diplomovou prací na téma kresba zvířat. Chtěl se stát ilustrátorem, ale v roce 1979 z osobních důvodů přestal malovat a v listopadu 1989 se jeho práce obrátila spíš k televizní tvorbě. Jak sám uvádí, občas se snaží vrátit se k původnímu záměru, „ale nějak se nedaří na něj navázat“. Je autorem oblíbených večerníčků (Méďové, Madla a Ťap nebo Vydrísek) a také připravil pro Českou televizi pořad Minuta z přírody.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
18.října
Koncert a výstava k výročí 200.let založení Pražské konzervatoře
Ladislav Horák – akordeon
Lubomír Brabec – kytara
Ančerlovo kvarteto + kontrabas
Veronika Smolíková – soprán
V rámci koncertu proběhla vernisáž putovní výstavy 200 let Pražské konzervatoře - nejstarší konzervatoře ve Střední Evropě".
Tato výstava přiblíží historii i současnost tohoto významného institutu, jehož absolventi se dokázali prosadit doma i v zahraničí. Výročí založení Pražské konzervatoře je zařazené do kalendáře světových výročí UNESCO.
Vstup na výstavu je zdarma a je možné si ji prohlédnout až do 18. prosince.
20.prosince
Sólisté Národního divadla
Alžběta Poláčková – soprán
Roman Janál – baryton
Lubomír Brabec – kytara
Jakub Hucek – hoboj
Tento koncert přinese vánoční atmosféru a vrcholný umělecký zážitek. Během tohoto Vánočního koncertu spolu vystoupí přední pěvci Národního divadla sopranistka Alžběta Poláčková a barytonista Roman Janál, za doprovodu mistrovské kytary Lubomíra Brabce. Na koncertě též vystoupí vítěz mezinárodních soutěží nadějný posluchač Pražské konzervatoře hobojista Jakub Hucek. Hudební dominantou budou sóla a duetta G.F.Händela, F.Schuberta, W.A.Mozarta, C.Francka, L.Bersteina a A.Lloyd-Webbera.
Výtvarnou subdominantou koncertu bude zahájení výstavy světoznámého grafika Oldřicha Kulhánka, autora českých bankovek i poštovní známky s panem prezidentem Klausem. Výstavu mohou zájemci navštívit zdarma, přímo v Návštěvnickém centru pivovaru až do 17.ledna. Výstava bude prodejní.
Komorní prostory sálu jsou ovšem omezeny místem, proto vstupenky na tento ojedinělý koncert je nutné si zajistit včas.
Vstupenky můžete zakoupit v infocentru na náměstí Republiky v Plzni nebo v Plzeňském pivovaru.